French Press

French Press
  • Kullanışlı bir kahve demleme aleti.
  • 350 ml su kapasitesi.
  • Kaliteli heat –resistant cam
  • Temizleme esnasında parçalara ayrılabilir.
  • Paslanmaz çelik dış gövde

French press kahve demleme yöntemlerinden biri olup, kahvenizi instant kahve gibi hızlı ve pratik şekilde hazırlanmasına imkan verir. Son yıllarda ülkemizde de tanınmaya ve kabul görmeye başlayan bir yöntemdir. Bu işlem için kullanılan bardak da genel olarak french press adıyla tanımştır. Aslında süzgeçli siteme sahip olan bu bardak, kahve demlemek için kullanılmasının yanı sıra bitkisel çay demlemesi için de gayet pratik ve ideal bir çözümdür.

Genel olarak kahvelerde demleme süresi 2-3 dakika ve bitkisel çaylarda 5 dakika civarıdır. Kullanılacak kahvenin öğütme ayarı espresso kahveye göre bayağı bir kalın ve filtre kahveye yakın bir ayarda olmalıdır. Çok ince çekilmiş kahve hızlı demlenip acılaşır ve sertleşir, çok kalın çekilen kahve de bu süre içerisinde demlenemeyip sulu kalabilir. Eğer demleme süresini uzatırsanız kahve yine acılaşıp sertleşebilir. Kullanacağınız su kaynar su olmamalıdır, kaynamış su bir süre bekletilip 90-95 derece aralığına düşürülmelidir. Bu genellikle kaynamış suyu 1 dakika kadar dinlendirmekle sağlanabilir.

French press için kullanacağınız kahve, kahvenin çeşidine ve sizin ağız tadınıza bağlı olarak değişebilir. Genel kabul gören miktar 350 ml’lik bir french press için 15-20 gr kahvedir. Demleme yöntemi; kahve veya çayı french press’e koyarsınız, uygun sıcaklıkta sıcak suyu üzerine ilave edersiniz, kapağını kapatırsınız, kahveler için 3 dk gibi bir süre, çaylar için 5 dk gibi bir süre sonra kapakta bulunan pistonu aşağı doğru itersiniz ve kahvenizin ya da çayınızın posasını bardağın dibine sıkıştırırsınız ve sıcak içeceğiniz servis için hazır olur. Afiyet olsun!

French Press - Kullanışlı bir kahve demleme aleti. Kaliteli heat –resistant cam, temizleme esnasında parçalara ayrılabilir, paslanmaz çelik dış gövd.
Filtre Kahve Makinesi Animo Excelso. Kahve hazırlık süresi 6 dakika. Kolay kullanım ve temizlik için ergonomik dizayn. Yüksek kapasite: 18 lt - 144 fincan/saat.
Stilea SK5000 Sıcak Çikolata ve Salep Makinesi. Kolay kullanım ve temizlik. Sessiz çalışma özelliği. Salep için de uygundur.